וילונות בבית

תכניות עיצוב למיניהן תמיד מפתיעות אותנו כשהן מראות איך בעזרת פריט קטן אחד, כמו שולחן עבודה מעץ או מקרר וינטג’ צבעוני, חדר שלם יכול להפוך את עורו ולהיראות לנו חדש ומעניין. מעצבי פנים ובעצם כל אדם עם חישוב עיצוב מפותח, יודע להשתמש בפרטים הקטנים האלו לטובתו, ולעצב בעזרתו בתים שלמים שמקרינים תחושה נעימה וביתית, מבלי ליצור צפיפות ועומס מבחינת ריהוט וקישוטים. בחירת וילונות נכונים ומתאימים לבית הם בדיוק מסוג הפרטים הקטנים האלו, שלא הייתם חושבים שהם מסוגלים להאיר את הבית.

וילונות בבית

שיקולים לגבי בחירת וילונות

נכון, האמת היא שווילונות נועדו לעשות בדיוק את הפעולה ההפוכה מלהאיר את הבית. אבל זו לא התכלית היחידה שלהם. הרי אם הייתם רוצים חושך, הייתם סוגרים את התריסים לחלוטין. הווילונות משמשים כפריט עיצובי לכל דבר בכל חדר שבו הם נמצאים, גם ביום וגם בלילה. כשניגשים לבחור וילונות, כדאי לחשוב איך החדר ייראה איתה במהלך היום, כשאור יעבור דרכם, וגם בלילה. וילון צבעוני וכהה יחסית יכול להיות מאוד יפה כאשר הוא יהיה מואר במהלך היום, אבל קודר ולא מחמיא לחדר בשעות הלילה. חפשו את האיזון.

סוגי וילונות והתאמתם לחדרים

כמובן שכמו בכל תחומי העיצוב, ניתן למצוא גם וילונות מעוצבים ויוצאי דופן. הסוגים והדגמים רבים מאוד. החל מהוילונות הקלאסיים הפשוטים, שהם בעיקרון פיסות בד המיועדות להשחלה על מוט, דרך וילונות גלילה בסגנון אסייתי, וילונות רומאיים וסוגים שונים של תריסים, שנכנסים גם הם לרוב להגדרה הרחבה. חשוב להתאים כל וילון לחדר שבו הוא ייתלה, באותו אופן שבו הייתם מתאימים רהיטים אחד לשני וביניהם לבין החדר. חדר השינה למשל, ייראה מזמין יותר עם שימוש בווילונות בצבעי פסטל רכים, בגוון המוביל של חדר השינה שלכם.

תריסים או וילונות למשרד

למשרדים, לעומת זאת, מתאימים יותר דווקא תריסים. לא צריך לחשוב בהכרח על תריסי אלומיניום ישנים. קיימים סוגים שונים של תריסים מעוצבים, שמשלבים בין שימושיות לבין עיצוב. רובם מתאימים בעיצובם למשרדים מודרניים שמעוצבים בקווים נקיים וברורים, ויש בהם שימוש רב במתכת וזכוכית.

לקריאה נוספת:

וילונות לסלון
וילונות לחדרי ילדים