3 סגנונות תאורה לשדרוג עיצוב הסלון

ישנן דרכים רבות לשדרג את העיצוב הקיים בחללים שונים בבית. מרבית האנשים עושים זאת באמצעות התקנה של וילונות בחללים שונים בבתים ובמשרדים, משום שתרומתם היא עצומה-  משדרגים את העיצוב, מעודדים פנג שוואי ועוד.

פרט לדרך המקובלת והבטוחה, של שדרוג באמצעות וילונות, ניתן גם כן לשדרג את עיצוב הסלון באמצעות סגנונות שונים של תאורה. במאמר זה נביא לידיעתכם פתרונות עיצוב מעניינים וטרנדיים במיוחד, שגם יאירו לכם את החלל בצורה מיטבית וגם ישדרגו פלאים את העיצוב.

משדרגים תאורה בסלון ונהנים

שינוי סגנון התאורה יכול לבוא כמענה להרבה מצבים – התאורה הישנה כבר לא מתפקדת כמו שצריך, העיצוב איננו מודרני ועכשווי, לא מתאים עם הסלון המעוצב שלכם וכו’. מעבר לסיבות האלו, שדרוג סגנון התאורה בסלון יכול לסייע בחסכון בחשמל. אמצעי תאורה עשויים לגרור מחיר כבד, הן בהיבט הכלכלי והן בהיבט איכות הסביבה. ככל שמקטינים בצריכה חשמלית, כך משלמים על כך פחות כסף וגם מפחיתים את זיהום האוויר, וכל עוד בוחרים באמצעי תאורה נכון, ניתן להפחית במחיר.

גופי תאורת לד שמותקנים בתקרת גבס מונמכת

אם העיצוב בסלון שלכם כולל תקרת גבס, או שאתם עתידים לבנות אחת שכזו, ניתן להוסיף גופי תאורה מוסתרים או שקועים בגבס, וכך לשדרג את התאורה הקיימת לתאורת לד. ישנן מספר אפשרויות לשימוש בסגנון תאורה זה:

  • פסי צבירה מוסתרים בתקרת גבס- חיבור של כמה מנורות לד על גבי פס אחד. כדי להתקין פס צבירה יש להשתמש בפרופיל שקוע בתוך התקרה, שיתחבר ללא צורך בהברגה. אם משתמשים בפרופיל פעמון, ניתן גם להתקין פס צבירה בתוכו, כמו גם התקנת ספוטים במקביל לתקרה.
  • פסי צבירה שנושאים ספוטים בולטים עם נורות לד.
  • פסי לדים שמוסתרים סביב תקרת הכבס המונמכת.

תאורה בסגנון מודגש

באמצעות תאורת לד ניתן להדגיש חלקים נבחרים בסלון, כאשר הלקוח יכול להכריע היכן תתמקד התאורה. זה יכול להיות תמונה, עציץ, קיר, גומחה בקיר וכל רהיט או פריט אחר המצוי בחלל. ניתן להתקין לדים בולטים או שקועים, או לחלופין פסי לד גמישים, שיכולים להתמקם בכל מקום שהוא ובכל צורה. האפקט שתאורת ההדגשה יוצרת הינה מרשימה ויוקרתית, ולמי שרוצה ליצור אווירה ססגונית ודרמטית- ניתן אף להשתמש בלדים צבעוניים.

כדי למטב את תוצאת התאורה המתקבלת, כדאי לשלב מספר סגנונות תאורה שונים בסלון. השילובים האלו מאפשרים לנו ליצור בכל רגע נתון את האווירה שאנו מבקשים להשיג, כך שנשתמש בכל פעם במה שאנחנו זקוקים.

משדרגים את העיצוב בסלון עם תאורה צבעונית

כפי שכבר דיברנו על זה קצת, תאורה צבעונית בסלון משדרגת פלאים את החלל. היא פותחת עולם שלם של אפשרויות עיצוב, משום שהיא מייצרת דינמיות מסוימת ובכל יום זורקת גוונים אחרים של צבע על החלל. אם פעם כדי לקבל את האפקט הזה היינו צובעים קיר אחד בבית, היום ניתן להשיג אותו גם ללא עיצוב מחודש, אלא באמצעות תאורה צבעונית בלבד.

ישנם שני סוגים של תאורה צבעונית ממחלקת תאורת הלד:

  • מנורת לד- מנורה נוחה לתפעול, המגיעה בגדלים שונים. היא מאפשרת מעבר בין צבעים, שינוי של עוצמת התאורה ושליטה מרחוק באמצעות שלט או אפליקציה.
  • פס לד צבעוני- ניתן להתקין פסי לד צבעוניים בכל מקום שהוא בחלל. זהו פס גמיש אליו מחוברות נורות לד צבעוניות, ואת אורכו ניתן לבחור בהתאמה למידות החלל. ניתן להטמין אותו בתוך גופי תאורה אחרים, ולהתקין אותו מאחורי רהיטים וחפצים בחלל.